USUWANIE
SUBITU
WARSZAWA i okolice

Submit to kiedyś powszechnie stosowany klej do parkietów. W zasadzie od lat 50. do połowy lat 90. ubiegłego wieku nie wykorzystywano innego rodzaju substancji klejącej. Problem w tym, że w 1996 roku ten lepik węglopochodny został oficjalnie uznany za substancję szkodliwą. Stało się to na mocy zarządzenia ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 12 marca 1996 r. w sprawie dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia, wydzielanych przez materiały budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi.

Okazało się, że to silnie toksyczna substancja, która powoduje choroby płuc, krtani i trzustki, a ponadto upośledza działanie układu odpornościowego. Może również prowadzić do rozwoju nowotworów. Wszystko natomiast z powodu emisji benzopirenu oraz innych szkodliwych związków.

parkiet drewniany

Nigdy nie usuwaj subitu samodzielnie!

Mimo że wizja samodzielnego usuwania subitu wydaje się kusząca ze względów finansowych, to zdecydowanie tego nie polecam. Ryzyko jest naprawdę zbyt duże. Szkodliwość subitu ujawnia się szczególnie mocno podczas jego zeszlifowywania z posadzki, a to jedyna metoda na jego zlikwidowanie. Potrzebna jest tutaj wiedza, w jaki sposób bezpiecznie usunąć subit oraz odpowiednie narzędzia i odzież ochronna.
Konsystencja tej substancji sprawia, że osoba bez doświadczenia szybko przegrzewa tarczę obrotową szlifierki. Efektywność pracy spada, a toksyczność wzrasta. Inna kwestia, że nie wystarczy ściągnąć warstwy subitu, ale należy też usunąć lekką warstwę posadzki. Dlatego opłaca się skorzystać z pomocy profesjonalisty.

To nie wszystko, ponieważ nie tylko pozostałości subitu, ale nawet pył powstający w trakcie pracy należy utylizować w sposób specjalistyczny i w pełni bezpieczny dla środowiska. Wyrzucenie takich odpadów do zwykłego kontenera stwarza zagrożenie dla wielu osób, a ponadto podlega karze.

Jeżeli skorzystasz z pomocy Speed Parkiet, to nie musisz się martwić, co zrobić z niebezpiecznymi odpadami.

Profesjonalna likwidacja lepiszcza smołowego

Podczas usuwania subitu konieczne jest wyniesienie z danego pomieszczenia wszystkich rzeczy, ponieważ toksyczny pył łatwo się roznosi. Jeżeli brakuje drzwi, to pozostaje zabezpieczenie innych wnętrz folią. Oczywiście w tym czasie nie ma możliwości, aby ktoś przebywał nawet w pomieszczeniu obok. Szkodliwość oparów okazuje się zbyt duża. Dlatego na czas pracy należy się wyprowadzić. Nawet po zlikwidowaniu warstwy subitu powinno się intensywnie wietrzyć dom czy mieszkanie przez co najmniej kilkanaście godzin.

Usuwanie subitu przez fachowca to:

  • bezpieczeństwo dla wszystkich domowników
  • szybka realizacja zlecenia
  • brak problemu z utylizacją toksycznych substancji
  • brak konieczności inwestowania w specjalistyczny sprzęt
  • pewność rzetelnego przeprowadzenia prac

Dbaj o zdrowie swoje i najbliższych. Zleć usuwanie subitu profesjonaliście!
Skontaktuj się telefonicznie lub poprzez formularz online. Zapewniam fachowe i bezpieczne usuwanie subitu w Warszawie i okolicy.