Renowacja
SCHODÓW DREWNIANYCH
WARSZAWA i okolice

Schody drewniane są dość intensywnie użytkowane. Dlatego z upływem czasu pojawiają się zarysowania. Stopień zniszczenia zależy zarówno od obciążeń, jak i rodzaju drewna. Drewno może też być spękane i nieładnie przebarwione, a chodzenie po trzeszczących schodach wystawia cierpliwość domowników na ciężką próbę. Pościerane stopnie nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale stają się wręcz niebezpieczne.

W takiej sytuacji konieczna jest renowacja schodów w celu przywrócenia im świeżości i elegancji, a także poprawy wygody i bezpieczeństwa użytkowania. W Warszawie i okolicy możesz liczyć na szybką realizację tego zadania przez Speed Parkiet Michał Krużmanowski.

Podaruj drugie życie schodom drewnianym

Odnowienie schodów drewnianych w samej technice przypomina renowację podłóg czy tarasów. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia ze znacznie mniejszą powierzchnią. Jak przebiega praca?

Po pierwsze

INSPEKCJA

Konieczna jest inspekcja, aby stwierdzić stan zniszczenia schodów. Ważne też, czy chodzi o schody wewnętrzne czy zewnętrzne. To pozwala dostosować metodę pracy oraz konkretne materiały wykończeniowe.

Po drugie

SZLIFOWANIE

Schody muszą być precyzyjnie wyszlifowane w celu pozbycia się zużytej warstwy wierzchniej. Do tego zadania niezbędna okazuje się specjalna cykliniarka (szlifierka). Wykorzystanie takiej maszyny zdecydowanie przyspiesza całą pracę i sprawia, że jest ona mniej męcząca w porównaniu z ręcznym użyciem papieru ściernego. Jednocześnie zapewnia lepsze efekty, a schody są optymalnie przygotowane do dalszych czynności. Oczywiście są takie miejsca, w które najłatwiej dotrzeć zwykłym papierem ściernym.

Dobrze wyszlifowana powierzchnia schodów jest pozbawiona wszelkich nierówności, wgłębień oraz rys. Usunięta jest również warstwa zniszczonego lakieru czy przebarwienia oraz wypełnione są ewentualne ubytki.

Ten etap okazuje się niezwykle ważny w kontekście efektów prac renowacyjnych.

Po trzecie

CZYNNOŚCI WYKOŃCZENIOWE

Podobnie jak w przypadku podłóg i tarasów, odpowiednie przygotowanie podłoża sprawia, że można przystąpić do czynności wykończeniowych. W zależności od wyboru klienta schody można pokryć warstwą lakieru, wosku lub przeprowadzić olejowanie. Niektórzy przy okazji decydują się na barwienie schodów, aby im nadać nowego wyglądu.

Lakierowanie, woskowanie czy olejowanie schodów drewnianych przyczynia się do poprawy parametrów wytrzymałościowych drewna, które nabywa określonej odporności na ścieranie i zarysowanie. Jednocześnie odnowiona powierzchnia prezentuje się doskonale. Nawet stare i zniszczone schody ponownie wyglądają jak nowe.

W przypadku lakierowania konieczne okazuje się naniesienie dwóch lub trzech warstw. Pomiędzy jedną a drugą należy zachować odstęp czasowy, aby poprzednia warstwa zdążyła dobrze wyschnąć. Schody olejowane również z reguły wymagają dwóch warstw, aby uzyskać pożądane efekty. Wszystko jednak zależy od zaleceń producenta.

Po czwarte

POLEROWANIE

Etapem końcowym jest polerowanie za pomocą maszyny polerskiej.

Warto pamiętać, że renowacja schodów może je wyłączyć z użytku nawet na trzy dni. Jednak to najlepszy sposób na przywrócenie im funkcjonalności i ładnego wyglądu bez konieczności całkowitej wymiany konstrukcji, co wiązałoby się ze zdecydowanie wyższymi kosztami.

odświeżone schody po renowacji

Renowacja schodów dębowych, schodów bukowych, schodów jesionowych w Warszawie

Zasady postępowanie w każdym przypadku są bardzo podobne, a jedyne różnice dotyczą właściwości drewna, jego poziomu twardości oraz wybranej metody wykończenia. Wycena usługi odnowienia schodów ma charakter indywidualny, a pod uwagę należy wziąć np. liczbę stopni przeznaczonych do renowacji. Samodzielne wykonywanie prac renowacyjnych nie jest jednak dobrym pomysłem, ponieważ wymagają one fachowej wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu.

Schody można odświeżyć w dowolnym stylu, a na życzenie klienta nawet je wybielić czy nadać im innej barwy. Po zakończonej pracy zawsze wyglądają jak nowe. Dlatego nigdy nie warto zwlekać z odświeżeniem, jeżeli powierzchnia schodów ma widoczne ślady zużycia.

Speed Parkiet zajmuje się kompleksową renowacją schodów drewnianych każdego rodzaju. Skontaktuj się, aby omówić szczegóły zlecenia.