Renowacja
PARKIETÓW
WARSZAWA i okolice

Zniszczona podłoga ani nie jest piękna, ani też bezpieczna w codziennym użytkowaniu. Jednak można przywrócić dawny urok każdemu podłożu drewnianemu.

Profesjonalnie przeprowadzona renowacja parkietu lub desek drewnianych składa się z kilku etapów. Przede wszystkim trzeba usunąć stare powłoki wykończeniowe, które w wielu miejscach są mocno przetarte, często mają ubytki oraz rysy. Dobór techniki w dużym stopniu zależy od poziomu uszkodzenia podłogi. Najczęściej jednak niezbędne okazuje się cyklinowanie.

Podłoże wymaga również wyrównania. Dopiero na końcu można przystąpić do pokrycia podłogi odpowiednim lakierem, olejem lub olejowoskiem.

stara, zniszczona podłoga

Stara podłoga jak nowa

Wymiana starych klepek lub desek oznacza rzeczywiście wysokie koszty. Dlatego zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się ich odnowienie. Efekty pracy czasami naprawdę zaskakują klientów, którzy nawet nie spodziewają się, że mocno zniszczona podłoga może ponownie prezentować się nienagannie. Dowody takich spektakularnych metamorfoz znajdują się w galerii zdjęć.

Co więcej, nie trzeba się ograniczać do przywracania naturalnego piękna drewna, ponieważ przy okazji renowacji parkietu warto całkowicie zmienić jego oblicze. Proponuję barwienie podłogi, aby dopasować ją kolorystycznie do nowoczesnych trendów. Innym sposobem na uzyskanie niebanalnych rezultatów okazuje się celowe postarzanie drewnianego podłoża, a to dzięki zabiegowi szczotkowania.

Zdecyduj się na odnowienie podłogi, bo warto!

Nawet systematyczna pielęgnacja podłoża drewnianego nie zapewnia zachowania parametrów użytkowych i walorów wizualnych. Po latach użytkowania każda podłoga wymaga odświeżenia.

Renowacja podłogi

Praca nad przywróceniem dawnego blasku parkietom czy deskom wymaga wiedzy, doświadczenia, odpowiednich narzędzi oraz… czasu. Dlatego nie mają sensu próby samodzielnego naprawiania podłoża. W tym przypadku na pewno nie warto uczyć się na błędach, ponieważ są one bardzo kosztowne.

Powierzenie pracy profesjonaliście to gwarancja zadowalającego efektu. A poza tym zawsze możesz liczyć na porady w zakresie późniejszej pielęgnacji parkietu, aby jak najdłużej zachować jego doskonały stan.

Taniej niż wymiana

Lepsze parametry użytkowe

Doskonałe efekty

Możliwość zmiany koloru drewna lub jego postarzenia

podłoga drewniana jak nowa

Podłoga może znów prezentować się nienagannie…

Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Ale w tym już moja głowa. Obecnie renowacja podłogi nie zaburza całkowicie rytmu życia domowników, ponieważ nowoczesny sprzęt pozwala na bezpyłowe cyklinowanie. Dzięki temu jest zdrowiej, ale i szybciej – nie trzeba długo czekać z lakierowaniem czy olejowaniem aż opadnie pył.

Dokładne wyszlifowanie podłogi to pierwszy etap. Kolejnym krokiem jest ocena stanu klepek lub desek. Zdarza się, że niektóre wymagają wymiany. W takiej sytuacji bardzo ważne okazuje się idealne dopasowanie odcieni drewna, aby nowe klepki nie odróżniały się od starych. Ważne też jest usunięcie z powierzchni wszelkiego typu przebarwień czy zabrudzeń. Jeżeli to tylko możliwe, to nie ingeruję w konstrukcję podłogi, co pozwala uzyskać optymalne efekty wizualne i użytkowe.

Po pierwszym szlifowaniu konieczne jest uzupełnianie szpar, czyli szpachlowanie substancją zmieszaną z pyłem zgromadzonym w cykliniarce. Dopiero potem można przystąpić do cyklinowania wykańczającego.

Jeżeli podłoga jest dobrze wyszlifowana, oczyszczona i wypolerowana, to następnym etapem jest nałożenie powłoki wykończeniowej i zabezpieczającej – lakieru, oleju lub olejowosku. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich przerw niezbędnych do wyschnięcia kolejnych warstw. Ostatni etap pracy polega na udzieleniu instrukcji klientom, jak prawidłowo konserwować odnowioną podłogę.

Zamów usługę renowacji podłogi drewnianej w Warszawie

Nie działam rutynowo, ale zawsze dostosowuję się do oczekiwań klienta oraz rodzaju podłogi. W doborze preparatów uwzględniam stan zniszczenia drewna, a także poziom intensywności użytkowania podłogi. Podejmuję się zleceń w domach jednorodzinnych, mieszkaniach wielorodzinnych, a także w biurach. Mam profesjonalny sprzęt i wysokiej jakości chemię parkieciarską, aby zawsze spełniać potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Nie zastanawiaj się dłużej, czy warto przeprowadzić renowację zniszczonej podłogi. Zadzwoń lub wypełnij formularz online. Niech Twój odnowiony parkiet zachwyci domowników oraz gości!