USŁUGI
PARKIECIARSKIE
WARSZAWA i okolice

Drewno jest wyjątkowo cenionym materiałem na podłogi, schody czy tarasy. Jego walory estetyczne i użytkowe trudno porównać z jakimkolwiek innym materiałem. Jednak wymaga systematycznie przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych i renowacyjnych. Tylko wtedy nawierzchnia drewniana prezentuje się naprawdę pięknie.

Dlatego proponuję bardzo szeroki zakres usług parkieciarskich w Warszawie, aby każde podłoże drewniane przyciągało wzrok swoim wyglądem.

Na co możesz liczyć?

Usługi parkieciarskie dla mieszkańców Warszawy mają charakter kompleksowy.

Usługa odnowienia parkietów

Praca ma charakter wieloetapowy. Trzeba ocenić stan klepek. Niektóre mogą nadawać się do wymiany, a wtedy bardzo ważne okazuje się wyrównanie odcieni starych i nowych klepek. Konieczne jest usunięcie wcześniejszych powłok wykończeniowych oraz wyrównanie powierzchni podłogi poprzez cyklinowanie bezpyłowe. Wybór metody wykończeniowej zależy od indywidualnych preferencji.

 

Dowiedz się więcej

Usługa odnowienia tarasów drewnianych

Drewno na zewnątrz narażone jest na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego nawet najbardziej wytrzymałe gatunki drewna egzotycznego wymagają renowacji po jakimś czasie użytkowania. Ważnym jej elementem okazują się zabiegi konserwacyjne, dzięki którym podłoże dostaje skuteczne zabezpieczenie przed mrozem, opadami czy intensywnym promieniowaniem słonecznym.

 

Dowiedz się więcej

Usługa odnowienia schodów drewnianych

Bez względu na to, czy chodzi o schody wewnętrzne czy zewnętrzne, to trzeba pamiętać o odświeżeniu drewna. W ten sposób ponownie zyskuje się świetne warunki wizualne, ale również użytkowe.

 

Dowiedz się więcej

Usługa olejowania drewnianej podłogi

Mimo że większość prac dotyczy lakierowania podłogi ze względu na prostotę tego rozwiązania, to jednak coraz więcej osób decyduje się na olejowanie desek czy parkietu. Ta metoda nie tylko wydobywa największe piękno i prawdziwy charakter drewna, ale także pozwala szybko naprawić miejscowe, niewielkie ubytki. Polecam olejowanie jako dobrą alternatywę dla tradycyjnego lakierowania.

 

Dowiedz się więcej

Usługa usuwania subitu

Wymiana starego parkietu z reguły wymaga pozbycia się pozostałości po rakotwórczej substancji jaką jest subit. Stosuję bezpyłowe, a więc całkowicie bezpieczne eliminowanie subitu wraz usługą zrywania zniszczonego parkietu. Jeżeli parkiet był kładziony w latach 70., 80. lub 90. to lepiej go wymienić ze względu na obecność tego szkodliwego lepiku asfaltowego.

Usuwanie subitu

Usługa szczotkowania podłóg drewnianych

Szczotkowanie uatrakcyjnia wygląd podłoża drewnianego. Dzięki tej metodzie można uzyskać niejednolitą, więc w pełni naturalną strukturę drewna. Dobrze widać usłojenie i teksturę (sęki) materiału. Podłoga nabiera nieco rustykalnego charakteru, a zarazem staje się bardziej wytrzymała na uszkodzenia i trwalsza.

Dowiedz się więcej

Usługa barwienia podłóg drewnianych

Barwienie podłóg drewnianych jest w ostatnim czasie niezwykle modnym zabiegiem. W ten sposób można całkowicie zmienić charakter wnętrza. W zależności od oczekiwanego efektu drewno można przyciemnić, lekko wybielić albo też nadać mu dowolny kolor z palety barw. W tym celu używa się bejcy, lakieru, oleju albo wosku.

 

Dowiedz się więcej

Usługa montażu listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe to często „wisienka na torcie” – detal, który jeszcze bardziej podkreśla piękno odnowionej podłogi. Jednocześnie dzięki listwom łatwiej zachować porządek, ponieważ w szczelinach między podłogą a ścianą nie gromadzi się kurz.

 

drewniana podłoga w pomieszczeniu

Solidne usługi parkieciarskie w Warszawie to gwarancja pięknej podłogi

Podłoże drewniane po latach użytkowania zdecydowanie traci cały swój urok. Kiedy wygląd daleki jest od nieskazitelnego pozostają do wyboru trzy opcje.

  • Można pogodzić się z tym, że drewno zaczyna nieestetycznie się prezentować, ale w takim miejscu od razu trudniej się żyje.
  • Można też sprawić sobie nową podłogę, ale trzeba mieć wtedy świadomość bardzo wysokich kosztów.
  • Dlatego optymalna okazuje się trzecia opcja, czyli odnowienie starej podłogi.

Nie warto zwlekać z cyklinowaniem, kiedy pojawiają się nawet niewielkie uszkodzenia, rysy lub plamy. A to znak, że Speed Parkiet musi wejść do akcji i szybko przywrócić drewnu jego naturalne piękno.

Wykonanie usług parkieciarskich w Warszawie i jej okolicy ma de facto kilka kuszących zalet.

Po pierwsze

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Wymiana całej podłogi zawsze oznacza wyższe koszty w porównaniu z zabiegami cyklinowania i późniejszego barwienia lub szczotkowania. W związku z tym nie warto przepłacać, jeżeli za niższą cenę można uzyskać niemal identyczne efekty.

Po drugie

BRAK UBYTKÓW, RYS I BRZYDKIEGO ODCIENIA

Podłogi, schody czy tarasy drewniane są mocno użytkowane. Dlatego trudno uniknąć pojawienia się pewnych defektów, tym bardziej że nawet na bardzo twardych gatunkach drewna rysy nie są niczym zaskakującym. Problem czasami wynika z nieostrożności np. przypadkowego opuszczenia na podłoże ostrego przedmiotu albo przesuwania niezabezpieczonych mebli. Niekiedy widać też nieestetyczne wybrzuszenia z powodu przemoczenia nawierzchni albo nieprawidłowego ułożenia parkietu. Zabiegi odnawiające i konserwujące są w stanie przywrócić dawny urok nawet mocno zniszczonym drewnianym powierzchniom.

Po trzecie

CZYSTOŚĆ

Poza uszkodzeniami mechanicznymi niekiedy widać także niezbyt schludne plamy lub przebarwienia. Taka podłoga stale prezentuje się wtedy jak brudna. Żadne czyszczenie nie pomaga, ponieważ nawierzchnię trzeba gruntownie oszlifować, a następnie ją zabezpieczyć odpowiednim preparatem. Dopiero wtedy na nowo zaprezentuje swoje piękno.

Po czwarte

OCHRONA

Renowacja podłóg drewnianych skutkuje zarówno wspaniałym wyglądem wcześniej zniszczonego drewna, jak i przedłużeniem jego żywotności. Dzięki temu przez wiele kolejnych lat nie trzeba wymieniać parkietu.

W galerii zdjęć można zobaczyć efekty pracy Speed Parkiet Michał Krużmanowski.
Zapraszam do kontaktu w celu omówienia warunków współpracy i ustalenia zakresu działań w ramach usług parkieciarskich.