Olejowanie
Podłogi
WARSZAWA i okolice

Olejowanie wraca do łask. Ta najstarsza metoda zabezpieczania parkietów i desek drewnianych ponownie cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, skoro oleje lub olejowoski wydobywają całe piękno drewna. Pogłębiają i ożywiają jego barwę, a także podkreślają usłojenie i sęki. Dzięki temu podłoga jest niezwykle elegancka i prezentuje się bardzo naturalnie. Mimo że podłoże olejowane ma większą tendencję do przyjmowania brudu, a poza tym wymaga systematycznych zabiegów konserwacyjnych, to jednak walory estetyczne są niezaprzeczalne. Co więcej, również parametry użytkowe pozytywnie zaskakują.

Uwaga

W niektórych sytuacjach olejowanie jest optymalnym rozwiązaniem. Tak się dzieje, kiedy podłoga zostaje poddana procesowi starzenia, czyli szczotkowania.

olejowanie podłogi

Olejowanie – korzystna alternatywa dla lakierowania

Należy podkreślić, że podłogi pokrywane olejem lub olejowoskiem również wymagają precyzyjnego przygotowania. Dlatego przed nałożeniem preparatu wykończeniowego parkiet czy deski dokładnie cyklinuję podłoże, uzupełniam ewentualne ubytki oraz usuwam pył i odtłuszczam. Cyklinowanie dotyczy nie tylko starych podłóg, ale i nowych – chyba że drewno jest już wycyklinowane fabrycznie, to wtedy prace przygotowawcze polegają na dokładnym oczyszczeniu podłogi. Podłoże musi być idealnie równie i bez żadnych zanieczyszczeń lub zarysowań.

Proponuję zatem usługę kompleksową, a więc cyklinowanie, olejowanie i polerowanie. Zawsze dobieram odpowiedni rodzaj oleju albo olejowosku do konkretnego gatunku drewna, przeznaczenia pomieszczenia, a także pożądanego efektu wizualnego. Z reguły trzeba nałożyć dwie warstwy oleju. W przypadku tłustego drewna sprawdzają się przede wszystkim rzadsze oleje, które lepiej dzięki temu wnikają w strukturę drewna.

Każdy gatunek drewna inaczej reaguje na olej. Gatunki egzotyczne czy dąb są wręcz stworzone do tego, ale już rodzimy buk może nierówno chłonąć olej.

podłoga po olejowaniu

Zdecyduj się na olejowanie podłogi w Warszawie!

Parkiety czy deski pokryte warstwą oleju prezentują się znakomicie – naturalnie, świeżo i estetycznie. Powierzchnia nie rozwarstwia się, ani nie łuszczy. Olej głęboko wnika w strukturę drewna, a tym sam dobrze je chroni przed pękaniem. Pory pozostają przy tym otwarte, ponieważ olej nie tworzy powłoki pokrywającej jak lakier. Dzięki temu podłogi olejowane okazują się stabilniejsze wymiarowo – mają lepsza odporność na zmiany wilgotności pomieszczenia. To idealny wybór pod ogrzewanie podłogowe ze względu na możliwość dyfuzji powietrza przez drewno, co nie dopuszcza do pojawienia się efektu łódkowania.

Wiele osób docenia możliwość miejscowej naprawy uszkodzeń. Nawet rysy łatwo się zabliźniają, a przez to nie denerwują domowników jak to się dzieje w przypadku podłóg lakierowanych. Dlatego parkiety i deski olejowane sprawdzają się w miejscach o dużym obciążeniu ruchem oraz dla rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi. Maluchy mogą swobodnie się bawić bez ryzyka powstania mikrouszkodzeń. Warto tylko pamiętać, że podłoga olejowana wymaga systematycznie przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych, aby rzeczywiście służyła w nienagannym stanie.

Uwaga – oleje z pigmentami pozwalają na barwienie parkietów i desek [link do Barwienie parkietów i desek]. Zmiana koloru to nie wszystko. Od niedawna dostępne są także oleje modyfikowane, które nadają się do lakierowania.

Podłogi olejowane

Wysoka estetyka

Doskonałe parametry użytkowe

Estetyczny i naturalny wygląd

Łatwość naprawy zarysowań i mikrouszkodzeń

Postaw na elegancję i wygodę. Zdecyduj się na olejowanie podłogi w Warszawie lub okolicy. Gwarancja atrakcyjnej ceny i wysokiej jakości usług.
Zadzwoń lub skorzystaj z formularza na stronie.