Barwienie
parkietów i desek
WARSZAWA i okolice

pędzel do barwienia parkietu

Drewniana podłoga jest z reguły doceniana za swoje naturalne i niepowtarzalne piękno. Wielu osobom zależy na wydobyciu pierwotnej kolorystyki. Jednak w ostatnich latach można zauważyć nowy trend – coraz więcej moich klientów marzy o innych efektach, a więc przyciemnieniu barwy, wybielaniu lub zupełnej zmianie koloru.

To jak najbardziej możliwe. Wystarczy zastosować odpowiednią bejcę, lakier, olej albo wosk. Oczywiście wcześniej konieczne jest precyzyjne wyszlifowanie i odtłuszczenie podłoża, a także usunięcie pyłów. Dlatego barwienie parkietów i desek zawsze poprzedzone zostaje cyklinowaniem.

Warto dodać, że technika barwienia podłoża drewnianego została zapożyczona ze stolarstwa. Jednak obecnie nie tylko meblom, ale również deskom i klepkom podłogowym można zmienić oryginalną barwę.

barwienie parkietu

Zamów barwienie parkietu w Warszawie!

W ten sposób możesz upodobnić tańsze gatunki drewna do ekskluzywnych, ale i znacznie droższych gatunków drewna egzotycznego.

Koloryzowanie parkietu pozwala uzyskać barwy i odcienie idealnie dopasowane do indywidualnego gustu.

Podłoże drewniane staje się ważnym elementem aranżowania wnętrza w określonym stylu np. w stylu skandynawskim lub prowansalskim dzięki bieleniu.

kobieta leży na wybarwionej podłodze

Podłoga drewniana w nowej odsłonie

Proponuję barwienie parkietu i desek podłogowych w Warszawie. Od razu chcę podkreślić, że to jedno z najtrudniejszych zadań parkieciarskich, i dlatego nie zachęcam do samodzielnych prób. Podłogę drewnianą łatwo zniszczyć, jeżeli zastosuje się nieodpowiednie materiały lub popełni się błędy podczas nanoszenia preparatu koloryzującego. Konieczna jest znajomość specyficznych właściwości konkretnego gatunku drewna, ponieważ każdy rodzaj nieco inaczej przyjmuje koloryzowanie ze względu na różny poziom chłonności. W niektórych przypadkach wystarczy jedna warstwa bejcy, ale czasami czynność barwienia należy powtórzyć nawet trzykrotnie, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Co więcej, podłoga przeznaczona do koloryzowana powinna być bardzo dokładnie wyszlifowana. Pominięcie tego etapu skutkowałoby nierównomiernym nanoszeniem bejcy lub oleju, więc drewno nie mogłoby prezentować się okazale. Umiejętności i doświadczenie wykonawcy okazują się zatem kluczem do uzyskania pięknej podłogi.

Koloryzowanie nowych lub starych parkietów

Zmianę barwy drewna można przeprowadzić zarówno dla starych, jak i nowych podłóg. W obu przypadkach konieczne jest wcześniejsze cyklinowanie. Bardzo ważne, aby zacząć szlifowania zbyt szybko po montażu nowego parkietu. Minimalnie to 14 dni od położenia podłogi. Jednak optymalny czas wynosi około 6 tygodni przy drewnie mocno pracującym jak buk oraz około 8 tygodni przy drewnie stabilnym jak dąb. W tym czasie wilgoć drewna dostosowuje się do warunków panujących we wnętrzu, a jednocześnie może odparować wilgoć z kleju.

Barwienie parkietów lakierem, woskiem lub olejem do drewna

Pomyśl, jaki efekt chcesz uzyskać, a Speed Parkiet zajmie się realizacją zadania. Podłogi drewniane nadają się do przyciemnienia, wybielenia albo całkowitej zmiany ich koloru. Możliwe są tak naprawdę wszelkie kombinacje kolorystyczne. W ten sposób podkreśla się niepowtarzalny charakter drewna.
Pożądane zabarwienie parkietu lub desek drewnianych można osiągnąć na różne sposoby.

Pierwszy sposób

Malowanie bejcą o wydłużonym czasie schnięcia, aby uzyskać jednorodne wybarwienie nawet bardzo dużych powierzchni. Najczęściej wykorzystuje się bejce wodne poliuretanowe, oczywiście przeznaczone wyłącznie do parkietów i desek drewnianych. Po wyschnięciu bejcy konieczne jest dwukrotne lakierowanie podłogi w celu jej zabezpieczenia przed szybkim zniszczeniem.

Drugi sposób

Zastosowanie kolorowego wosku lub olejowosku, a następnie wykończenie olejowaniem bądź woskowaniem. Istnieje też opcja zabezpieczenia podłogi powłoką lakierniczą, jeżeli wykorzystuje się olejowosk i zachowuje odpowiednią technologię.

Trzeci sposób

Naniesienie oleju z dodatkiem pigmentów, a następnie malowanie podłoża dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym. To dość pracochłonna metoda, ale pozwala nie tylko nadać drewnu określoną barwę, ale jednocześnie podkreślić naturalne usłojenie drewna. Warstwa lakieru nawierzchniowego dobrze zabezpiecza podłogę, a poza tym nadaje jej powłokę matową, półmatową lub błyszczącą.

Zmień kolor swojego parkietu! Zadzwoń lub wypełnij formularz.